SENNEK’LE ÇOK ÖZEL RÖPORTAJ!

Geçtiğimiz hafta şarkısı “A Matter of Time”ı yayınlayan ve büyük beğeni toplayan Belçika temsilcisi Sennek’le çok özel bir röportaj gerçekleştirdik! İşte Sennek hakkında merak edilenler:

 

 

Öncelikle Laura, bu teklifi kabul ettiğin için çok teşekkürler. Başlagınç olarak, kendini bize tanıtır mısın, günlük hayatında neler yapıyorsun? IKEA’da VR olarak çalıştığını biliyorum ancak Türk fanlar daha fazlasını bilmek isteyecektir.

Güne evimde Vinyasa Yoga’sıyla başlıyorum. Bunu kız kardeşimden öğrendim. Benim için, yoga rahatlamak için en iyi yöntem. Ayrıca, küçük ıvır zıvır şeyleri seviyorum, ikinci el pazarlarını ve dükkanları gezmeyi, evim için güzel şeyler bakmayı seviyorum.

 

İkinci olarak, şarkın “A Matter of Time”ın yapılış sürecini anlatmanı istiyorum. Şarkıyı ilk duyduğunda tepkin ne oldu?

Şarkının sözlerinin yazımı esnasında ben de bulundum ve diğer sanatçılarla birlikte mükemmel şarkıyı bulmaya çalıştım. Bu şarkıyı Belçikalı grup Hooverphonic’ten Alex Callier ve Fransız yapımcı Maxime Tribeche’yle birlikte yazdık. “A Matter of Time”ı yazdığımızda özel bir şarkı olacağını biliyorduk. Bana göre, “A Matter of Time” ebedi ve elegan bir şarkı ve güçlü bir hikaye anlatan melankolik bir tarafa sahip. Hikayesi ise geçici güzellikleri görebilmek, değerli bir şeyin kayıp gidişini izlemenin heyecanı ve güzelliği bulabilmek üzerinde odaklanıyor. Şarkı, her şeyi daha çok takdir etmenizi sağlıyor ve küçük şeylerin içinden büyük güzellikler çıkabileceğini anlatıyor. Şarkıyı stüdyoda kaydederken hepimiz çok mutluyduk, inanılmaz bir histi.

 

Şarkının klibinin veya postcard çekimlerinde ilginç herhangi bir şey oldu mu veya komik bir şey başınıza geldi mi?

Klip çekiminde olmadı ancak şarkım “A Matter of Time”ı yazarken komik bir şey oldu. Bildiğiniz üzere, şarkıyı Alex Callier ve Maxime Tribeche’yle birlikte yazdık. Alex’in evinde otururken, güzel cam demliği düştü ve kırıldı. Ertesi gün, şarkının ilk sözünü yazdık: “Bazen bazı şeyler kırılması gerektiğini hissettirir.” İşte bu “A Matter of Time”ın nasıl başlağının hikayesi. Bu hikayeyi klibin başında da kullandık.

 

Belçika’yı Eurovision’da temsil edeceğini öğrendiğinde, ne düşündün? Bizimle ilk düşünceni paylaşabilir misin?

Devlet kanalı tarafından Belçika’yı temsil etmem için teklif geldi. Benim için çok büyük sürprizdi aynı zamanda büyük de gurur. Önemli bir karar olduğu için, hemen evet demedim ve biraz üzerinde düşündüm. Bu şansı elde ettiğim için çok mutluyum ve Lizbon’da büyük sahnede olacağım için çok heyecanlıyım.

 

Şu ana kadar seçilen şarkıları dinleme şansın oldu mu? En çok hangi ülkenin şarkısını beğendin, ayrıca Lizbon için hedefin nedir?

Tabiki, hepsini dinledim! Fransa’nın şarkısını çok beğendim. Lizbon için hedefim, Belçika halkını gururlandırmak ve performansımla herkese ulaşmak.

 

 

Eurovision, Avrupalı şarkıcılar için büyük bir arena ve sahne şovu başarı için önemli bir etken. Sahnenle ilgili herhangi bir şey planladın mı? Karanlık bir sahne mi göreceğiz?

Hala sahne üzerinde çalışıyoruz, o yüzden şimdilik kesin bir şey söyleyemem. Ancak tabiki sahnenin şarkıyla uyması için çok çalışacağız.

 

Ayrıca, 2015’ten beri Belçika, alınan başarılı sonuçlar sayesinde favoriler arasında sayılıyor. Şarkın “A Matter of Time” çok iyi ve favorilerden biri ancak bu bir yarışma ve her şey olabilir. Bu baskıyı hissediyor musun?

Evet! Ancak bu iyi bir baskı. Çıtayı yükseğe koymak zorundasınız. Kimseyi taklit etmeye gitmiyoruz. Tamamen farklı bir şeyle orda olacağım.

 

Son olarak, bildiğin üzere Türkiye Eurovision’a 2012 yılından beri katılmıyor. Daha önce Türkiye’yi temsil eden şarkılardan bildiklerin var mı ve Türkiye’deki fanlarına mesajın nedir?

Tabiki! Hadise’nin Düm Tek Tek şarkısını çok sevmiştim ve büyük fanıyım! Türkiye’deki herkese şunları söylemek istiyorum: Bu röportajı okuduğunuz ve beni daha yakından tanımak istediğiniz için teşekkür ederim. Umarım şarkı “A Matter of Time”ı benim sevdiğim kadar seversiniz ve belki birbirimizi Eurovision öncesi partilerde veya Lizbon’da görüşürüz.

Sennek’e bize vakit ayırdığı ve bu güzel röportajın ortaya çıkmasını sağladığı için teşekkür ediyoruz.

Bir cevap yazın